Logo firmy 4 Grants zajmującej się windykacją należności od dłużników

Zadzwoń do nas

(+48) 62 596 11 90

Napisz do nas

biuro@4grants.pl

Windykacja polubowna

Windykacja polubowna jest pierwszym krokiem działania w celu odzyskania należności, jest w swojej prostocie najmniej inwazyjna. Często nie potrzeba wyciągać od razu ciężkich dział aby wszyscy rozeszli się w zgodzie. Wszczynając procedurę windykacji polubownej mamy na myśli wszelakie próby polubownego kontaktu z dłużnikiem w celu wyjaśnienia sytuacji i konsekwencji jakie mu grożą z tytułu nie spłacenia należności. Dłużnika zachęcamy do wybrania konkretnej ścieżki rozwiązania problemu.

W fazie postępowania polubownego częstym zjawiskiem jest propozycja spłaty zaległości na podstawie zawartego układu ratalnego, jest on wygodnym rozwiązaniem zarówno dla dłużnika jak i dla wierzyciela. 

Uścisk dłoni dwóch mężczyzn, windykacja polubowna i wszystko co z nią związane

W przypadku przedsiębiorców częstym zjawiskiem jest próba przedłużenia czasu trwania procedur windykacyjnych. Takie działanie kończy się rozpoczęciem postępowania sądowego. Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować działań etapu polubownego. Działania te występują na początku drogi windykacyjnej. Są one najmniej kosztowne. Skutecznie prowadząc postępowania polubowne wszyscy uczestnicy takiego postępowania czyli dłużnik, wierzyciel oraz firma windykacyjna zyskują, czas na podjęcie prawidłowych decyzji bez potrzebny ponoszenia dodatkowych kosztów.

Firmy windykacyjne na tym etapie postępowania polubownego mają zadanie wzbudzić u dłużników respekt przed dalszymi konsekwencjami jakie niosą za sobą dalsze etapy postępowania windykacyjnego to jest postępowanie sądowe czy też w ostateczności postępowanie komornicze.

Kontakt

Logo firmy 4 Grants specjalizującej się w windykacji należności od dłużnika w Polsce i za granicą

Nasza Firma świadczy profesjonalną pomoc windykacyjną klientom indywidualnym oraz biznesowym.
Ponadto świadczymy kompleksowe usługi outsourcingu oraz monitoringu należności.

Ikona kontaktu telefonicznego z firmą windykacyjną
Firma windykacyjna szybki kontakt email biuro@4grants.pl

Szukaj nas na

Strona 4Grants.pl © 
wszystkie prawa zastrzeżone.